"Enter"a basıp içeriğe geçin

EGR ve Partükül Sorununu Ortadan Kaldıralım

Teknoloji her alanda karşımıza çıkıyor. Otomotiv sektörü ilk olarak araçların çalışması prensibine göre üretimlerine başladı. Ardından daha yüksek hızlara ulaşması için motor ve şanzıman üzerinde birçok değişiklik yapıldı. Günümüzdeki otomotiv anlayışı ise bunlardan oldukça farklıdır. Günümüzde verimli motorlar üretilerek araçların minimum yakıt sarfiyatı ile maksimum menzile ulaşması hedefleniyor.

            EGR adı verilen sistem temel olarak egzoz gazının EGR adı verilen parçaya gönderilerek burada soğutulması ve yeniden yanma odasına gönderilmesini prensibine göre çalışıyor. Egzoz gazı içerisindeki yanmamış yakıtı yeniden değerlendirmek temel hedef.

            Dizel araçlarda yer alan partikül filtresi için araçların düşük devirde kullanılması durumunda kurumla kaplanıyor ve aracın çekişinde ciddi kayıplara neden oluyor. Hatta yolda kalmanıza bile neden olabilecek sorunlar ortaya çıkarabiliyor.

            Hem EGR hem de dizel partikül filtresi hakkında temel mantığı anladıktan sonra şu bilgileri verebiliriz. Egr ve partikül filtresi iptali sorunsuzluk açısından yapılması gereken en doğru işlem olarak ifade edilebilir. Gerçekleştirilen temizleme işlemleri kısa süre sonrasında yeniden bu parçaların kurum bağlamasına neden olacaktır. Bu nedenle Egr ve partikül filtresi iptali sorunun köküne inerek ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

            Egr ve partikül filtresi iptali işlemi aracın mevcut performansında bir miktar artış sağlayabilmektedir. Aracı kullanımınızı bu parçalara göre ayarlamak zorunda da kalmazsınız. Bir örnek vererek bu ifadeyi somutlaştırmak gerekirse; dizel araçların temel mantığı aracın çok yüksek devir çevirmeden maksimum torku vermesi ve yakıt tasarrufu sağlamasıdır. Dizel partikül filtresi ise düşük devirli kullanımlarda tıkanıyor. Böyle olunca aracınızı sürekli sıkıştırmak zorunda kalıyorsunuz ve bu durumda hem yakıt sarfiyatı artıyor hem de sıkışan motor ve motor ekipmanlarında kalıcı hasarlar ortaya çıkabiliyor. Buna ek olarak egr ve partikül filtresi temizliği sadece geçici bir çözüm olacaktır. Çünkü aracınızı kullandıkça kurum üretilmeye devam edilecek bu parçalar kurumdan dolayı tıkanmaya devam edecektir. Kalıcı çözüm Egr ve partikül filtresi iptali gerekmektedir.

            Dizel motorlar yüksek basınç altında çalışırlar ve bu basınçtan aldıkları güç ile havayı daha fazla sıkıştırmaktadırlar. Bu nedenle yüksek devir çevirerek kullanmak aracınızın motoruna zarar verecektir. Egr ve partikül filtresi iptali ile aracınızı sürüş esnasında en uygun şekilde kullanmanıza fırsat vermektedir. Böylece aracınızın kontrolü sizde olacaktır.

            Egr ve partikül filtresi iptali işlemlerinizin çok kısa sürede gerçekleştirebileceğinizi ifade etmekten memnuniyet duymaktayız. Sorunsuz sürüş deneyimi için tedirgin olmanıza gerek yok, Egr ve partikül filtresi iptali gerçekleştirin aracınızın sorunsuzluğunu artırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir